Bambusowy otulacz

Otulacz Bambusowy Camphora Studio wygląda jak duża (120 x 120 cm) pielucha tetrowa. Na pierwszy rzut oka nic szczególnego. Jednak wystarczy, że weźmiemy materiał do ręki i już jest jasne, że bambus z terą łączy niewiele. Otulacz Bambusowy jest o niebo przyjemniejszy w dotyku oraz delikatniejszy a do tego ma kilka właściwości dla zwykłej tetry nieosiągalnych.

W końcu zrozumiałam skąd popularność np. wielorazowych pieluch bambusowych. Zacznijmy jednak od pierwszego wrażenia.

Otulacz Bambusowy – ot duża pielucha tetrowa, której wzór może się podobać albo nie. Jednak już dzięki opakowaniu, które jest minimalistyczne a jednak dobrze się prezentuje otulacz spokojnie możemy kupić na prezent. Zwykłą pieluszkę tetrową raczej dość niezręcznie ofiarować w ramach prezentu :)

 camphora studio bambusowy otulacz  bambusowy otulacz camphor studio

 

bambusowy otulacz studio camphora

Wyciągamy otulacz z opakowania i już jest jasne, że dostaliśmy produkt nietuzinkowy i z całą pewnością godny zainteresowania.

 

Nie trzeba być ekspertem by poczuć, że nie jest to zwykła tetra. Choć otulacz jest cienki, to ma swoją wagę. Czuć go w ręku (cecha ta jest ogromnym plusem o czym przy jego funkcjonalności).

 

 

 

 

 

bambusowy otulacz   otulacz bambusowy dla niemowląt i dzieci

 

Do tego coś co mnie zaskoczyło – w zasadzie kompletny brak zapachu. Po wyjęciu z opakowania jakiegokolwiek tekstylnego produktu zawsze mamy jakiś mniej lub bardziej wyczuwalny zapaszek chemiczny albo zapach opakowania, który przeszedł na materiał. Tu – NIC. Co więcej, materiał nie utrzymywał także „zapaszku” dziecięcej kupy ;) czyli nie trzeba go było prać a przynajmniej wietrzyć gdy Młodemu przytrafiła się grubsza sprawa w czasie drzemki (no, chyba że pielucha nie dała rady wtedy prać trzeba było znacznie więcej niż kocyk acz ten sechł najszybciej :) )

otulacz dla dzieci camphora studio bambusowy
I cecha najbardziej wyczuwalna. Delikatność materiału. Bez prania, bez prasowania, bez jakichkolwiek zabiegów zmiękczających, bezpośrednio po rozpakowaniu otulacz jest przyjemny w dotyku. Miękki. Gładki co nie znaczy, że ślizgi. Nie da się tego samego powiedzieć o zwykłej pieluszce tetrowej, której w zasadzie nawet kolejne prania nie bardzo pomagają. Nawet dorosły poczuje się dobrze, gdy się nim okryje. Może brzmi to jak słaby slogan reklamowy ale naprawdę tak jest. W gorące letnie noce z przyjemnością sama okryłabym się takim bambusowym „prześcieradłem” w rozmiarze XL zastępując nim kołdrę czy koc. Odkąd otulacz trafił do nas Młody śpi wyłącznie pod nim a testowaliśmy go m. in. w czasie wakacji w Dalmacji, gdzie temperatury są najczęściej wyższe niż u nas. Nie protestował. Co więcej sam kazał się „kryć”. Zdarza Mu się również usypiać z rogiem otulacza przyciśniętym do policzka.

 

 

bambusowy kocyk dla dziecka

 

Z wypadków – tkanina mocno zaciągnęła nam się o rzepy fotelika samochodowego. Okazało się, że wystarczyło delikatnie rozsunąć/ naciągnąć materiał by nitki wróciły na miejsce. Rewelacja!
Bambusowy otulacz sprawdził się u nas jako:

  • Okrycie w czasie podróży autem.
  • Kocyk do okrycia dziecka w czasie snu nocą. Tu jego atutem jak wspominałam jest jego „ciężar”. Z jednej strony czuć go na tyle by było to przyjemne dla osoby, która się nim okrywa (moje dzieci np. nigdy nie lubiły przykryć, których w ogóle nie czuć). Z drugiej strony jest na tyle lekki by nie wywoływać dyskomfortu szczególnie gdy jest ciepło. Dzięki temu dziecko mniej się odkopuje, nie marznie, nie przegrzewa się a ma możliwość otulenia się do snu wedle potrzeb, (sama dzieckiem nie jestem a nawet w najgorętszą noc lubię mieć coś do zamotania dookoła siebie ).
  • Gdy na dworze lał się żar z nieba a my akurat zwiedzaliśmy mogłam zakryć wózek tak by zakryć Młodego prawie całego. Ponieważ bambus oddycha i blokuje częściowo promieniowanie Syn mógł spokojnie spać, nie zalewając się potem i nie doznając poparzeń lub udaru.
  • Przykrywam go też, gdy łaskawie zdecyduje się na drzemkę w ciągu dnia. Głównie po to by nie zjadały Go owady (niestety tradycyjną moskitierę z wózka ściąga).
  • Córka bardzo chętnie podbierała otulacz Młodemu na plaży, gdy wychodziła z wody i było Jej zimno (a własny ręcznik miała mokry). Otulacz jest na tyle duży, że Jej wystarczał. Nawet mnie posłużył jako okrycie, gdy zwiedzaliśmy jeden z Kościołów a ja nieopatrznie miałam odkryte ramiona.

 

 

zasłona  kocyk bambusowy, otulacz

 

 

Otulacz sprawdził się także jako ręcznik. Chłonie szybko i dużo a przy tym delikatnie bez konieczności „tarcia”. A, że szybko schnie i można go przeprać w razie potrzeby, jest zdecydowanie produktem wielofunkcyjnym. A przy tym zajmuje niewiele miejsca co w czasie wyjazdów ma znaczenie niebagatelne. Lepiej zabrać dwa takie otulacze niż kocyk, ręcznik i jeszcze kołderkę.
Oczywiście nie sprawdzałam czy faktycznie otulacz zapewnia temperaturę niższą lub wyższą od temperatury otoczenia. Jednak z całą pewnością przy zetknięciu z rozgrzaną skóra daje przyjemne uczucie chłodu. A skoro córka z owijała się nim po wyjściu z wody to i komfort cieplny musi zapewniać.
Po kilku tygodniach użytkowania otulacza bambusowego Studio Camphora mogę pisać o nim jedynie w samych superlatywach. Brzmi to jak reklama ale nic na to nie poradzę. Nie znalazłam jeszcze niczego do czego mogłabym się przyczepić. Nawet nie brudzi się szybko czego się bałam, bo otulacz jest w zasadzie biały a w czasie naszych testów wyprawowych warunki były momentami dalekie od chociażby względnie czystych ;)
Żałuję, że nie miałam go wcześniej, gdy Młody był noworodkiem i niemowlakiem. On bardzo lubił być ciasno owinięty bo wtedy łatwiej się uspokajał wyciszał, radziliśmy sobie ze zwykłym kocem ale widzę, że mogło być milej i łatwiej. Ten kocyk idealnie nada się do tego by otulić nim najmłodsze dziecko tak żeby nie czuło dyskomfortu. Materiał jest na tyle „lejący” by ułożyć się tak jak chcemy i tak jak potrzebuje dziecko.

 

 

Z całą pewnością docenią go mamy karmiące piersią. Dyskusja czy robić to publicznie czy nie, nie milknie. Otulacz lepiej niż mała pieluszka przykryje dziecko i pierś zapewniając mamie i maleństwu niezbędną intymność. Nie ograniczy również cyrkulacji powietrza.

otulacz camphora studioTaki bambusowy koc przyda się nie tylko niemowlętom i nie tylko jako otulacz. Jeszcze przez kilka lat będzie z powodzeniem występował w roli okrycia, osłony, kocyka, prześcieradła czy ręcznika. Tym bardziej, że kolejne prania nie wydają się wpływać negatywnie na jego właściwości.

 

 

 

 

 

Szczerze polecam!

1 Response

  1. Mgielka kupiona na prezent. Odbiorca zachwycony wiec nie pozostaje mi nic innego tylko polecic ten otulacz innym mamom.